COVID-19 aktuální informace

Vážení rodiče,

vzhledem ke zvýšeným nárokům ze strany pandemické situace nám nařízení vlády k táborům zakazuje přijímat takové osoby, které se před příjezdem neprokážou jako COVID-negativní. Toho lze dosáhnout pouze těmito čtyřmi vyjmenovanými způsoby:

  1. Negativní PCR test. Je nutné, aby test nebyl starší než 7 dní ve chvíli, kdy nám své dítě budete předávat. Nestačí SMS o provedení testu a jeho negativním výsledku!!! K ověření je zapotřebí certifikát z odběrového centra (není tedy možné napsat čestné prohlášení).
  2. Antigenní test ve veřejném odběrovém místě s negativním výsledkem. Narozdíl od první varianty je lhůta jeho použitelnosti pouze 72 hodin (nikoliv týden) a lze na něj napsat čestné prohlášení. Z této varianty nám nicméně vyvstává povinnost přetestovat daného člověka v půlce tábora samotestem, což je záležitost, které bychom se rádi vyhnuli. Pokud nebude ve Vašich silách zajistit PCR test, je nutné přibalit svému dítěti antigenní samotest s sebou – hromadně je nebudeme nijak zajišťovat, pouze je s danými jedinci provedeme.
  3. Nejvýše 180 dnů od prodělané nákazy. V tomto případě je nutné potvrzení o prodělání nákazy od lékaře.
  4. 14 dní od ukončeného očkování

Věříme, že vládní nařízení se již nezmění.
Děkujem všem za pochopení. Pevně věříme, že i letos tábor proběhne bez problémů. Už se moc těšíme.

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás obraťte (viz kontakty dole na hlavní stránce)

aktualizováno 27.7.2021